facebook

Szkolenia UAVO, VLOS

Produkcja, dystrybucja, serwis Rozwiązania branżowe UAV Szkolenia UAVO, VLOS WIRIS - dystrybucja Usługi

Szkolenia UAVO, VLOS

Zakres szkoleń


Drony sp. z o.o. z siedzibą w Bielskim Parku Technologicznym Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji to Certyfikowany Ośrodek Szkoleniowy Pilotów UAVO - świadczący usługi z zakresu:
 • szkoleń VLOS  - zarówno teoretycznego jak i praktycznego, przygotowującego do państwowego egzaminu  w celu uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora Bezzałogowych Statków Powietrznych z uprawnieniami do wykonywania lotów w zasięgu wzroku 
 • szkoleń BVLOS  - zarówno teoretycznego jak i praktycznego, przygotowującego do państwowego egzaminu  w celu uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora Bezzałogowych Statków Powietrznych z uprawnieniami do wykonywania lotów poza zasięgiem wzroku 
 • szkoleń z zastosowania Bezzałogowych Statków Powietrznych w geodezji do opracowań fotogrametrycznych

Oferta szkoleń dedykowana jest osobom pragnącym poznać tematykę pilotażu, budowy i obsługi Bezzałogowych Statków Powietrznych, niezbędną do wykonywania lotów komercyjnych, geodetom pragnącym wdrożyć drony do swoich zastosowań, służbom mundurowym, poszukiwawczo - ratowniczym i wielu innym oraz wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie i w zgodzie z obowiązującym prawem lotniczym wykonywać loty hobbystyczne.W przypadku zainteresowania naszą ofertą szkoleniową prosimy o kontakt mailowy: szkolenia@centrum-drony.pl lub telefoniczny pod numer:  +48 790 833 977

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń i skorzystania z kalkulatora kosztów szkolenia.Kurs VLOS operatora Bezzałogowego Statku Powietrznego

Program obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne w celu uzyskania wiadomości i umiejętności praktycznych, wymaganych od operatora Bezzałogowego Statku Powietrznego (UAVO) do wydania uprawnienia podstawowego uprawniającego do wykonywania lotów jedynie w zasięgu wzroku operatora UAVO VLOS.

Nasi  kursanci poznają w czasie kursu nie tylko zagadnienia potrzebne do zdania egzaminu, ale również wiedzę praktyczną z zakresu użytkowania i obsługi dronów. Posiadamy własny tor treningowy, w którym kursanci trenując loty pod okiem instruktora mogą przygotować się do egzaminu praktycznego. Opracowany przez naszych specjalistów program szkoleniowy jest zgodny z wytycznymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Szkolimy wg nowych przepisów, tj. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 8 sierpnia 2016 r. (zmieniające rozporządzenie w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków) oraz z dnia 19 września 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw kwalifikacji.

Możliwość nauki na symulatorze, jak również loty platformami treningowymi oraz planowanie misji w na terenie lotniska, zapewniają kompletność przekazywanej wiedzy.

Wykładowcami naszej szkoły są osoby z doświadczeniem w dziedzinach:
 • obsługi i pilotażu platform UAV
 • nawigacji
 • meteorologii
 • radiokomunikacji
 • planowania misji
 • budowy platform UAV
Po zakończeniu szkolenia kursanci mogą przystąpić do egzaminu przez egzaminatorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Lista egzaminatorów dostępna jest tutaj. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu dokumenty potwierdzające ten fakt trafiają do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który wydaje kursantowi Świadectwo Kwalifikacji.
Komfortowe warunki nauczania, a także możliwość noclegu w naszym przytulnym, lotniczym hotelu zapewniają maksymalne wykorzystanie czasu poświęconego na szkolenie.  

Kurs pozwala nie tylko na bezproblemowe zdanie egzaminu państwowego, ale również przygotowuje do samodzielnego planowania i wykonania lotów. Ponadto kursanci zdobywają  wiedzę praktyczną z obsługi bezzałogowych statków powietrznych.

Dla osób wykonujących kurs w naszej szkole przewidzieliśmy atrakcyjne zniżki w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym.

Ośrodek szkoleniowy Drony sp. z o.o. zapewnia:
 • Profesjonalne materiały szkoleniowe
 • Wewnętrzny egzamin teoretyczny na zakończenie zajęć
 • Pomoc w przygotowaniu niezbędnych do przystąpienia do egzaminu dokumentów
 • Istnieje możliwość zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników kursu w hotelu przy lotnisku.

Zapisz się na kurs VLOS

Niepoprawie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!

Kurs BVLOS operatora Bezzałogowego Statku Powietrznego

Szkolenie ma na celu nabycie przez kandydatów na operatorów UAVO wiedzy i umiejętności potrzebnych do właściwego planowania i bezpiecznego wykonywania lotów bezzałogowym statkiem powietrznym oraz do jego prawidłowej obsługi naziemnej.

Program obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne w celu uzyskania wiadomości i umiejętności praktycznych, wymaganych od operatora Bezzałogowego Statku Powietrznego (UAVO) do wydania uprawnienia podstawowego uprawniającego do wykonywania lotów poza zasięg wzroku operatora UAVO BVLOS.

Terminy kursów BVLOS

W celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu prosimy kontakt telefoniczny: 

tel. 32 450 73 11
tel. +48 537 756 785

Szkolenie z zakresu wykorzystania UAV do zastosowań geodezyjnych.

Firma Drony Sp. z o.o  serdecznie zaprasza na szkolenia z zakresu wykorzystania Bezzałogowych Statków Powietrznych do zastosowań fotogrametrycznych. Kursy dedykowane są geodetom, którzy chcieliby uczynić z drona narzędzie swojej codziennej pracy oraz osobom zainteresowanym nowoczesnym technikom pozyskiwania zdjęć lotniczych.

Program kursu obejmuje:
 • budowę, zasadę działania Bezzałogowych Statków Powietrznych w układzie płatowca i wielowirnikowca
 • pozyskiwanie zdjęć lotniczych do zastosowań fotogrametrycznych przy użyciu platform bezzałogowych
 • analiza pozyskanych zdjęć pod kątem wartości merytorycznej 
 • obróbka materiału fotograficznego w programach przeznaczonych do analizy fotogrametrycznej
 • tworzenie podstawowych produktów fotogrametrycznych za pomocą oprogramowania wspierającego.

Kursy odbywają się na sprzęcie Ośrodka Szkoleniowego.  Istnieje możliwość przeprowadzenia kursu na sprzęcie kursanta, ale wiąże się to z indywidualnie skalkulowaną ofertą (cena uzależniona jest od stopnia skomplikowania posiadanego przez Klienta systemu).

Serdecznie zapraszamy!

Realizacja strony internetowej SEI Weboski