facebook

Rozwiązania branżowe UAV

Produkcja, dystrybucja, serwis Rozwiązania branżowe UAV Szkolenia UAVO, VLOS WIRIS - dystrybucja Usługi

Drony do zastosowań specjalnych

Drony do geodezji

Drony przeznaczone dla geodezji i fotogrametrii do wykonywania ortofotomap to nasza specjalność. W skład naszego zespołu wchodzą specjaliści od zastosowań dronów w tej dziedzinie. Wiele wskazuje na to, że drony zrewolucjonizują branżę kartograficzną i geodezyjną. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które jest standardowo dołączane do sprzedawanych przez nas dronów(Delair-Tech), proces powstawania niezwykle dokładnej mapy terenu skraca się w sposób niebywały. W trakcie jednej misji trwającej kilka-kilkanaście minut dron wykonuje zdjęcia, które po odpowiedniej obróbce pozwalają na stworzenie dokładnej ortofotomapy, Modelu Pokrycia Terenu (DSM), Numerycznych Modeli Terenu (NMT), Numerycznych Modeli Pokrycia Terenu i wielu innych opracowań. W czasie jednej misji pozyskujemy materiał nawet dla obszaru 4 ha w przypadku dronów wielowirnikowych oraz do 1000ha w przypadku dronów w układzie płatowca. Drony są szczególnie użyteczne w terenie trudnym, górzystym, źle dostępnym, podmokłym.

Poniżej prezentujemy propozycje zestawów dla geodetów/ fotogrametrów/ kartografów. Prosimy zwrócić uwagę, iż do każdego z dronów możemy zamontować wiele różnych kamer, aparatów i innych specjalnych sensorów. Proponowane konfiguracje wynikają z naszych najlepszych doświadczeń, ale na życzenie klienta możemy zaproponować setki różnych konfiguracji. O jakości proponowanego przez nas sprzętu możecie się Państwo przekonać umawiając się na indywidualną prezentację. Nasi specjaliści zaprezentują szczególne właściwości oferowanych przez nas dronów.

LINK

Dron dla rolnictwa

Drony dla rolnictwa mogą pełnić różne funkcje, podstawowe znaczenia mają jednak dwie z nich: pierwszą jest tworzenie bardzo dokładnych map terenów pozwalających na programowanie maszyn rolniczych wykorzystujących systemy GPS. Dron może w ciągu krótkiego czasu stworzyć niezwykle dokładną mapę, która później posłuży do programowania kołowych maszyn rolniczych.

Możliwe jest także, wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem kamery multispektralnej, upraw obrazujących wegetację roślin i zmienność wskaźników teledetekcyjnych (ewentualne choroby etc.), określanych na podstawie wskaźnika NDVI ( Normalized Difference Vegetation Index) - Znormalizowanego różnicowego wskaźnika wegetacji. Gospodarz otrzymuje bardzo dokładną mapę z zaznaczonymi obszarami, które wymagają dodatkowego nawożenia lub nawodnienia.

Drony mogą także służyć do wykonywania dokumentacji fotograficznej upraw do celów dowodowych w procesie uzyskiwania dopłat. Jesteśmy w stanie przygotować drony dla każdego zastosowania w rolnictwie. Poniżej przykładowe maszyny, których konfiguracja wynika z naszych doświadczeń. Jeśli chcecie Państwo poznać rzeczywiste możliwości dronów w rolnictwie, prosimy o kontakt, z ogromną chęcią umówimy się na spotkanie.

LINK

Drony dla służb mundurowych i ochrony

Trudno znaleźć inną branżę, w której zastosowanie dronów byłoby tak oczywiste jak bezpieczeństwo publiczne i ochrona. Firmy ochroniarskie i osoby dbające o bezpieczeństwo wykorzystują całe spektrum dronów: od najprostszych bezzałogowców z zamontowaną kamerą sterowanych drogą radiową, które pomagają patrolom w doglądaniu trudno dostępnych miejsc poprzez drony automatycznie patrolujące teren wzdłuż zaprogramowanej trasy, aż do specjalnych dronów wsparcia imprez masowych, pozwalających np. dowództwu na relokację sił porządkowych w zależności od ogólnego rozwoju sytuacji.
Nasze drony dedykujemy wszelkim służbom, które chciałyby używać drony w:
  • monitoringu
  • ochronie
  • obserwacji
  • akcjach poszukiwawczo-ratowniczych
  • akcjach prewencyjnych
Poniżej prezentujemy kilka przykładowych zestawów dronów dla służb ochrony. Jednak dla każdego klienta jesteśmy w stanie skonfigurować dokładnie taki system powietrzny (dron + odpowiednie sensory), jaki jest potrzebny do realizacji zamierzonych zadań. Zapraszamy do kontaktu, każdemu zainteresowanemu zaprezentujemy unikalne możliwości naszego sprzętu. W czasie pokazu rozwiejemy Państwa wątpliwości.

LINK

Drony dla branży filmowej

Proponowane przez nas drony cechuje absolutnie najwyższa jakość w skali globalnej. Oferujemy drony, które powstały na bazie naszych wieloletnich doświadczeniach w dziedzinie fotografii i ujęć lotniczych. Sprzedaż ponad 200 sztuk dronów filmowych to najlepsza rekomendacja oferowanych produktów. Dzięki nowoczesnej i unikatowej technologii, nawet przy dużym wietrze i dynamicznym/ agresywnym manewrowaniu materiał video jest bardzo stabilny. Drony filmowe mogą być wykorzystywane zarówno do zdjęć filmowych, jak i do przekazu telewizyjnego w czasie rzeczywistym (real-time/online). Dron może wynieść kamerę w miejsca, do których nie ma dostępu z powierzchni ziemi. Pozyskiwanie materiału Video z pokładu drona jest nieporównywalnie tańsze niż filmowanie z helikoptera przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości video. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się drony filmowe. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie i dla każdego klienta z pewnością najdziemy odpowiednie rozwiązanie. O jakości proponowanego przez nas sprzętu możecie się Państwo przekonać umawiając się na indywidualną prezentację.

LINK

Drony do ochrony środowiska

Oferujemy drony dedykowane wszelkim służbom odpowiedzialnym za ochronę środowiska. Proponowane przez nas rozwiązania skutecznie sprawdzają się przy detekcji i pomiarach stężenia substancji chemicznych obecnych w powietrzu atmosferycznym. Produkowane przez nas drony używane są często do detekcji w powietrzu substancji będących wynikiem spalania śmieci w gospodarstwie domowym. Operator drona w przypadku detekcji takiej substancji w czasie lotu nad kominem gospodarstwa zostanie o tym fakcie zaalarmowany, wyniki pomiaru telemetrycznie trafią do stacji bazowej operatora, gdzie zostaną zachowane wraz z dokładnymi współrzędnymi geograficznymi pomiaru. Możliwy jest również automatyczny wydruk raportu.

Drony takie używane są także przez zakłady przemysłowe do monitoringu powietrza atmosferycznego terenów wokół zakładów. Użycie takiego drona bardzo często skutkuje wykryciem nadmiernego stężenia substancji niebezpiecznych lub awarii instalacji przemysłowych.

Drony do inspekcji technicznych.

Oferowane przez nas drony idealnie sprawdzają się przy wszelkich pracach, które byłyby zbyt niebezpieczne, niedostępne dla ludzi lub też zbyt kosztowne przy użyciu innych środków. Używane są przez dziesiątki firm w celach:
  • inspekcji technicznych wysokich obiektów, dachów, turbin wiatrowych, masztów GPS
  • tworzeniu dokumentacji fotograficznej postępów budowy
  • inspekcji paneli fotowoltaicznych z użyciem kamer termowizyjnych
  • tworzeniu dokumentacji fotograficznej na potrzeby konserwacji zabytków
  • i wielu innych.
Nasze drony wyposażyć możemy w szereg czujników obrazu, począwszy od prostych aparatów i kamer video, poprzez kamery termowizyjne i multispektralne, LIDAR oraz czujników parametrów środowiskowych oraz skażeń. Dzięki temu oferowane przez nas drony są skalowalne do każdej aplikacji.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na drony do inspekcji. Oferta wyświetli się po kliknięciu przycisku poniżej.

Realizacja strony internetowej SEI Weboski